Co skautování stojí?

Každý rok se platí registrační poplatek (tzv. registrace).
Ten slouží na zajištění činnosti oddílu, zaplacení úrazového pojištění každého člena, předplatné skautského časopisu a část odvádíme nadřízeným jednotkám.

500 – 1000 Kč

Jaké je potřeba vybavení?

Schůzka – přezůvky, zápisník, tužka, pití, svačina, KPZ, šátek, uzlovačka apod. (většinou dle pokynů rádce)

Jednodenní výprava – pevná obuv, batoh, oblečení přiměřené počasí, oddílové tričko nebo kroj, zápisník, tužka, šátek, jídlo a pití na celý den, pláštěnka apod. (většinou dle pokynů na konkrétní akci)

Vícedenní výprava –  pevná obuv, batoh, oblečení přiměřené počasí, oddílové tričko nebo kroj, zápisník, tužka, šátek, KPZ, pláštěnka, věci na spaní (karimatka, spacák, oblečení), oblečení na převlečení, přezůvky, ešus, příbor, hrníček, baterka, hygienické potřeby apod. (většinou dle pokynů na konkrétní akci)

Součástí vybavení je i skautský kroj (Info o skautském kroji) používaný především při slavnostních příležitostech, ale i na výpravách a táboře. Kroj se dá sehnat ve skautském obchodu (Junshop) nebo také od starších členů oddílu, kterým je jejich starý kroj malý. Jelikož je originální kroj příliš drahý, doporučujeme všem podívat se po podobné košili v second-handech nebo se poptat ostatních členů oddílu.