Historie

Pro někoho obyčejný, bohužel školní den, ale pro 28 děvčat z Blanska a okolí se stalo pondělí 4.9.2003 dnem výjimečným.
Opustily jsme svoje dosavadní oddíly, nebo jsme se vydaly na novou cestičku skautingem, a sešly se v Zámeckém parku v odpoledních hodinách. Zahrály jsme si pár her a „rozhodily“ se do družinek. Také jsme se domluvily na náš zahajovací sněm, který se konal 10.9.2003 v tee-pee na farní zahradě. Poslaly jsme náš první upřímný stisk a plny očekávání jsme se těšily na první zážitky strávených spolu.
Od února 2004 se náš oddíl začal registrovat jako 13. skautský dívčí oddíl Slunovrat.
17.7.2004 jsme zapálily svůj první táborový oheň na tábořišti „Na Soutoku“ v Újezdu u Černé Hory. Bylo náš přesně 32 holek, 4 kluci a Bárapes 🙂 a společně jsme cestovali k protinožcům.

V roce 2022 jsme se stali součástí nového střediska Labyrint a začali využívat novou klubovnu.